COOLMOSA TECHNOLOGY CO., LTD. е една од водечките производителот, снабдувачот и извозник на Прецизни метални делови, со една фабрика во Taiwan. Ние ги доставуваме и извоз постојано висока класа производи и постојано подобрување на производните процеси и работата на животната средина преку вкупно вклучување на вработените и строго придржување кон фер бизнис етика. Имаме стекнато неколку патенти во оваа област. Нашата искреност и напорна работа ни помогна да одговара на нашиот квалитет со меѓународните стандарди. Ако сте заинтересирани во сите стилови на нашите производи, Ве молиме слободно да контакт.

Прецизни метални делови

Брз прототип-Изработка на лим Материјал:Ладно валана челична плоча(CRS),AL5052,AL6061 Алуминиумска плоча,Поцинкуван челик(SGCC),Галвански челик(SECC),SUS304 Големина:Сорти,ОЕМ прилагодено Категорија на производство:Ласерско сечење,перфорирачки,Свиткување,Формирање,Занитвам,Заварување,Пескарење,Четкање,Елоксирање,Сликарство,Облога во прав,Ласерско офортување,Печатење со свилен екран,Собрание. Апликација:Уред за мрежна комуникација,Електронски производи за широка потрошувачка,Производи за електронски информации,Сателитска Интернет опрема Потекло,Место на испорака:Тајван или Кина TBD Пакет:Стандарден пакет Испорака:поморски товар,воздушен товарен транспорт,брз пренос ЕУ RoHS(Ограничување на употребата на одредени опасни материи во електрична и електронска опрема)усогласени производи. Бидејќи побрзиот развој на производи и технолошките иновации се од витално значење за една компанија’успехот,брзото создавање прототипови станува најважниот елемент за развој на нов производ. COOLMOSA нуди брз прототип-Изработка на лим за да им помогне на вашите производи да се префрлат од прототип до производство брзо и да го донесат вашиот бизнис на пазарот според распоредот.Според количината на побарувачката на клиентите,можеме да преземеме производство и обработка на лим на различни прилагодени метални делови во мала количина и разновидност без да правиме алат. Брзото прототипирање е исто така одлично за бизниси кои произведуваат ниско ниво-потреби за волумен. Можеме да прифатиме 3D CAD-датотеки во STL,ЧЕКОР,Солидна работа или IGES формат и 2D цртежи. Ако ви требаат дополнителни информации,Ве молиме слободно контактирајте не.
Бакар фалсификуван ладилник Материјал:C11000 Бакар. Големина:Сорти,ОЕМ прилагодено Категорија на производство:Бакарно ладно ковање,CNC обработка,Печатење,Анти-Оксидираат Апликација:Производи за ладење на компјутери,3C производи,Индустриски производи,Осветлување Потекло,Место на испорака:Тајван или Кина TBD Пакет:Стандарден пакет Испорака:поморски товар,воздушен товарен транспорт,брз пренос ЕУ RoHS(Ограничување на употребата на одредени опасни материи во електрична и електронска опрема)усогласени производи. Денес’Процесот на фалсификување е применет на производи за ладилници кои бараат ефикасна дисипација на топлина. Ладно фалсификувани ладилници може да се користат за да се направи висока-столпчиња за дисипација на топлина со густина или перки за дисипација на топлина.Пинскиот столб за дисипација на топлина има поголема површина на спроводливост на топлина и простор за дисипација на топлина од перките за дисипација на топлина.Под услови на ист материјал и иста големина,ладно фалсификуваниот ладилник може да ја подобри ефикасноста на дисипација на топлина за 13~20%во споредба со ладилникот за истиснување,и подобрување на ефикасноста на дисипација на топлина за 5~10%во споредба со ладилникот од типот на скијање. Процесот на ладно ковање се изведува на нормална атмосферска температура за ковање производи,висока точност на димензиите и обликот,висока внатрешна густина и сила,мазна површина,помалку обработува машинска обработка и дозволува масовно производство.Ние сме сертифицирани со ISO 9001:Квалификација 2015 година.Ако сте заинтересирани за нашите производи или ви требаат дополнителни информации,Ве молиме слободно контактирајте не.
ЦПУ обработена IPC шасија Материјал:Екструзија на алуминиум,Алуминиумска плоча,Алуминиумски ладилник Големина:Сорти,ОЕМ прилагодено Категорија на производство:AL истиснување,CNC обработка,Печатење,Занитвам,Пескарење,Четкање,Елоксирање,Ласерско офортување,Печатење со свилен екран,Собрание Апликација:Уред за мрежна комуникација,Сателитска Интернет опрема,Мултимедија Електрични Индустриски,Аудио-Визуелен уред Потекло,Место на испорака:Тајван или Кина TBD Пакет:Стандарден пакет Испорака:поморски товар,воздушен товарен транспорт,брз пренос ЕУ RoHS(Ограничување на употребата на одредени опасни материи во електрична и електронска опрема)усогласени производи. Со повеќе од 30 години искуство во производство на CNC,Coolmosa нуди широк спектар на World-класа приспособени прецизни CNC машински делови,вклучувајќи ЦПУ мелење,CNC вртење и сродни површински третмани и склопување.Ние ги извршуваме нашите клиенти’концепт на дизајн преку фаза на градење примерок.Пробна работа за успешно потоа преминување во масовно производство. Ние сме способни да понудиме услуги за обработка на CNC за материјали од алуминиумски матрици-кастинг,истиснување на алуминиум,метална легура и нерѓосувачки.Ние’сме горди што имаме широк спектар на категории на производи и постојано им служиме на нашите клиенти од разновидни индустрии како што е ИТ индустријата,Медицински,Мрежна комуникација,Телеком,Електроника,Оптички,Автомобил,Автоматизација и сл. Ние се стремиме да им обезбедиме на нашите клиенти услуги кои најдобро одговараат на нивните потреби.Ве молиме не двоумете се да не контактирате во секое време.
Кастинг-Електрични/Електронски компоненти Материјал:Лиење на алуминиум(ADC10/А380,ADC12/A383),Лиење со цинк(ЗА3,ЗА5) Големина:Сорти,ОЕМ прилагодено Обработка,категорија:кастинг(алуминиум,цинк),CNC обработка,дупчење,минирање на стаклени мониста,песок минирање,четкање,полирање,сликање,премачкување во прав,печатење со свилен екран,склопување. Облога/Површински третман:Елоксирање(Боја/Јасно),Тешко анодизирање,Облога во прав,галванизација,Позлата со хром,Позлата со никел,Сликарство,Електро‑таложење сликарство(ЕД облога),ласерско гравирање. Апликации:Различни механички делови;електрични делови;механички хардверски делови;делови од пневматски алат;автомобилски делови;спортска опрема и,итн. Пакет:Стандарден пакет Испорака:поморски товар,воздушен товарен транспорт,брз пренос ЕУ RoHS(Ограничување на употребата на одредени опасни материи во електрична и електронска опрема)усогласени производи. Имаме различни машини за леење со ладна комора(150 тони-800 тони)за алуминиумски матрици и машини за леење со топла комора(30 тони-125 тони)за одлеаноци од цинк,што може да им обезбеди на клиентите прецизни делови за леење на електрични и електронски производи по потреба.Во прилог на нашата одлична експертиза и искуство во инженерството на леење,COOLMOSA исто така може вертикално да интегрира целосен опсег на услуги како што се секундарна обработка и површинска обработка,под-склопување,целосно склопување и тестирање.Ние се стремиме да им обезбедиме на нашите клиенти услуга која најдобро одговара на нивните потреби. Ве молиме слободно контактирајте со нас.
Нашата политика е да се постигне на клиентите задоволство и со обезбедување ги со високо ниво

Прецизни метални делови

и услуги кои ги исполнуваат или надминуваат нивните очекувања. Тоа е нашата сила за производство на производи за да одговараат на точната барање на нашите клиенти кои се движат од мали индустрии за производство единици.
COOLMOSA TECHNOLOGY CO., LTD.е основана во 1992 година како локална матрица за штанцување иПрецизни метални делови производствена компанија за производство.
Главната работа во раните денови беше да се развијат матрици за печат, да се произведуваат кутии и додатоци за компјутери и да се обезбедат различни хардверски производи за локалните клиенти.

Со промената на режимот на глобализација на пазарот, ние постојано го пробиваме постоечкиот традиционален фабрички начин на производство, се менуваме во насока на меѓународен развој и обезбедуваме дополнителни повеќеслојни и „едношалтерски“ услуги за локалните клиенти и глобалните купувачи.
Како одговор на развојот на надградбата на светските електронски информациски производи, во 2001 година го сменивме снабдувањето со ОЕМ делови на производите на Netcom и производите за ладилници и почнавме да се развиваме во глобален меѓународен трговски бизнис.

Без разлика дали станува збор за сложен дел или едноставна индивидуална компонента, ние ќе го прилагодиме примерокот на прототипот според вашите потреби.
Обезбедете им на клиентите практичен предлог за производствено искуство заснован на примероци од прототипови и помогнете им на клиентите да добијат подобра производна економичност при развојот на производот.

Ние сме ISO 9001:2015 сертифицирана компанија која е специјализирана за производство на метални CNC делови за вртење, CNC делови за обработка, делови за печат на метал, алуминиумски екструзии иПрецизни метални делови .
COOLMOSA TECHNOLOGY CO., LTD. моментално има свои фабрики во ТајпејTaiwan и континентална Кина (Донгуан). Со квалификуван тим составен од талентирани инженери и техничари.

Ние сме експерти за Прилагодено печат на метал , изработка на метал, Лиење на метал , ЦПУ обработка на метали , Истиснување на метал , Метално ковање , Формирање на метална жица и Метален брз прототип .
Ние исто така обезбедуваме Инженерско собрание и тестирање за нашите клиенти. Имаме повеќе од 30 години богато искуство во оваа област.

Ги поздравуваме клиентите во светот да воспостават соработка со нас.
Доколку сте заинтересирани за нашите способности, производи и услуги, ве молиме слободно контактирајте со нас или дајте ги вашите цртежи и коментари за дизајн.