Прецизни компоненти

COOLMOSA TECHNOLOGY CO., LTD. е професионална Прецизни компоненти производителот, снабдувачот чии одлични производи развиен во стандардни и извезуваат глобалните пазари и, исто така, на локалните пазари. Ние правиме сериозен однос со добар квалитет, ефикасна услуга, и креативен дизајн како нашата компанија најголема цел. Задоволството на клиентите е нашата најголема достигнувања. Како клиенти, ќе се увери од добивањето на највисок квалитет на производи по разумни цени и брза испорака на краток увод време. Ние со нетрпение очекуваме да бараат добра бизнис партнер. Ние искрено добредојде вашето драгоцено сугестии и производ наредби.
Нашите

Прецизни компоненти

производи се комплексно дизајнирани и везени со врвен квалитет на теми. Еден тим на квалитетот испитувачи прави сигурни дека само беспрекорна производи се испратени за просториите патрони. Добредојдовте да не контактирате доколку сте заинтересирани во нашите производи.
  • Прецизни компоненти - 2-4
Прецизни компоненти - 2-4 Прецизни компоненти - 2-4
Прецизни компоненти
модел - 2-4
Компоненти за прецизна обработка на ЦПУ
  1. Материјал:Лиење нерѓосувачки,Бесплатно сечење месинг,Разновидна алуминиумска легура,Бесплатно сечење Не'рѓосувачки,SUS304,SUS316,Разни легиран челик.
  2. Големина:Сорти,ОЕМ прилагодено
  3. Категорија на производство:EDM/СЕРА,ЦПУ вртење,CNC обработка,Навојување,Термичка обработка Стврднување,Мелење,Полирање,Ласерско офортување.
  4. Апликација:Медицинска Опрема,Опрема за лекови за рехабилитација
  5. Потекло,Место на испорака:Тајван или Кина TBD
  6. Пакет:Стандарден пакет
  7. Испорака:поморски товар,воздушен товарен транспорт,брз пренос
  8. ЕУ RoHS(Ограничување на употребата на одредени опасни материи во електрична и електронска опрема)усогласени производи.

Coolmosa е специјализирана за CNC обработка и произведува различни компоненти.Ние сме убедени дека нашите производи се издржливи,високо-квалитет,и сигурен.CNC обработката може да направи широк тип на сечења.
Постојат различни форми и дизајни кои можат да се направат со CNC обработка.

CNC обработката е производствен процес кој дава инструкции за работа на опремата и алатките преку програмиран компјутер.Може да контролира неколку комплицирани машини,на пример,ЦПУ машина за мелење,CNC струг,машина за електрично празнење,да се постигнат три-процес на димензионално сечење.
Исто така,може да обработува различни материјали, вклучително и алуминиум,бакар,месинг,челик,полипропилен,дрво и така натаму.

Coolmosa нуди приспособени услуги за да се исполнат широко-опсег на потребите на клиентите.Го положивме ISO 9001:Сертификација од 2015 година.Ние сме уверени да кажеме дека сме угледни и високи-квалитетен добавувач.Ве молиме слободно контактирајте со нас во секое време ако ви требаат OEM или ODM услуги.
Enquiry Now
производи Листа
ЦПУ обработена IPC шасија Материјал:Екструзија на алуминиум,Алуминиумска плоча,Алуминиумски ладилник Големина:Сорти,ОЕМ прилагодено Категорија на производство:AL истиснување,CNC обработка,Печатење,Занитвам,Пескарење,Четкање,Елоксирање,Ласерско офортување,Печатење со свилен екран,Собрание Апликација:Уред за мрежна комуникација,Сателитска Интернет опрема,Мултимедија Електрични Индустриски,Аудио-Визуелен уред Потекло,Место на испорака:Тајван или Кина TBD Пакет:Стандарден пакет Испорака:поморски товар,воздушен товарен транспорт,брз пренос ЕУ RoHS(Ограничување на употребата на одредени опасни материи во електрична и електронска опрема)усогласени производи. Со повеќе од 30 години искуство во производство на CNC,Coolmosa нуди широк спектар на World-класа приспособени прецизни CNC машински делови,вклучувајќи ЦПУ мелење,CNC вртење и сродни површински третмани и склопување.Ние ги извршуваме нашите клиенти’концепт на дизајн преку фаза на градење примерок.Пробна работа за успешно потоа преминување во масовно производство. Ние сме способни да понудиме услуги за обработка на CNC за материјали од алуминиумски матрици-кастинг,истиснување на алуминиум,метална легура и нерѓосувачки.Ние’сме горди што имаме широк спектар на категории на производи и постојано им служиме на нашите клиенти од разновидни индустрии како што е ИТ индустријата,Медицински,Мрежна комуникација,Телеком,Електроника,Оптички,Автомобил,Автоматизација и сл. Ние се стремиме да им обезбедиме на нашите клиенти услуги кои најдобро одговараат на нивните потреби.Ве молиме не двоумете се да не контактирате во секое време.
Медицински производи за обработка на CNC Материјал:Лиење нерѓосувачки,Нерѓосувачки чинија,SUS304,SUS316 Големина:Сорти,ОЕМ прилагодено Категорија на производство:Лиење(Инвестициски кастинг,Премиер кастинг,МИМ Кастинг),Ласерско сечење,Сечење на жица(EDM),CNC обработка,ЦПУ вртење,Свиткување,Занитвам,Пескарење,Четкање,Ласерско офортување,Собрание Апликација:Медицинска Опрема,Опрема за лекови за рехабилитација Потекло,Место на испорака:Тајван или Кина TBD Пакет:Стандарден пакет Испорака:поморски товар,воздушен товарен транспорт,брз пренос ЕУ RoHS(Ограничување на употребата на одредени опасни материи во електрична и електронска опрема)усогласени производи. Високо пофален меѓу бројните клиенти,Кулмоза’Услугите за CNC обработка се применуваат во широк спектар на производи. Една од нашите најгорди производни линии е висока-квалитетни прецизни производи како медицинска и опрема за рехабилитација.Сите наши клиенти се задоволни од нашите производи. Со цел да се широк спектар на барања за производи со главен фокус на квалитетот,нашиот тим постојано напредува преку усвојување на напредна опрема и технологија.Кулмоза’Инженерите се исто така квалификувани со доволно способности за планирање на процесите во сериското производство,производствени технологии,како и ко-дизајн со кој ефикасно и ефективно се среќаваат клиентите’барања.Така, можеме да се справиме со мешање и производство на висока или мала серија. Ако сте заинтересирани за нашите CNC машински производи,Ве молиме слободно контактирајте не.
CNC машинска механички компоненти Материјал:Разни легиран челик,Екструзија на алуминиум,Алуминиумска легура,SUS304,SUS301 Големина:Сорти,ОЕМ прилагодено Категорија на производство:CNC обработка,ЦПУ вртење,Навојување,Лиење,Полирање,Пасивизиран Апликација:Возило,Спортска опрема,Индустриски машини Потекло,Место на испорака:Тајван или Кина TBD Пакет:Стандарден пакет Испорака:поморски товар,воздушен товарен транспорт,брз пренос ЕУ RoHS(Ограничување на употребата на одредени опасни материи во електрична и електронска опрема)усогласени производи. Ние сме специјализирани за прилагодени медицински производи и механички компоненти Добавувачот на CNC обработка има 30 години искуство кое нуди CNC обработка. Со цел да се широк спектар на барања за производи со главен фокус на квалитетот,нашиот тим постојано напредува преку усвојување на напредна опрема и технологија. Кулмоза’Инженерите се исто така квалификувани со доволно способности за планирање на процесите во сериското производство,производствени технологии,како и ко-дизајн со кој ефикасно и ефективно се среќаваат клиентите’барања.Така, можеме да се справиме со мешање и производство на висока или мала серија. Ние нудиме прилагодување за големината,спецификација,и материјал по најдобра цена.Со речиси 30 години искуство во индустријата,како и нашиот ISO 9001:Сертификација од 2015 година.Ако сте заинтересирани за нашата CNC технологија или производи за обработка,Ве молиме слободно контактирајте не во секое време.
Електронски производи за обработка на ЦПУ Материјал:Лиење нерѓосувачки,Бесплатно сечење месинг,Разновидна алуминиумска легура,Бесплатно сечење Не'рѓосувачки,SUS304,SUS316,Разни легиран челик. Големина:Сорти,ОЕМ прилагодено Категорија на производство:CNC обработка,ЦПУ вртење,Наслов,Навојување,Термичка обработка Стврднување,Мелење,Полирање,Премиер кастинг Апликација:Возило,Спортска опрема,Индустриски машини,Возило,Производи за LED осветлување,Сателитска Интернет опрема,Спортска опрема,Детонација на стаклена мушка,Сателитска Интернет опрема Потекло,Место на испорака:Тајван или Кина TBD Пакет:Стандарден пакет Испорака:поморски товар,воздушен товарен транспорт,брз пренос ЕУ RoHS(Ограничување на употребата на одредени опасни материи во електрична и електронска опрема)усогласени производи. Нашите прецизни компоненти за обработка на ЦПУ се широко користени во високо-квалитетна 3C индустрија,електронски информациски производи и разни прецизни индустриски машински делови.Имаме професионална технологија и искуство во изборот на материјали,преработка и површинска обработка на готови производи. Ние исто така можеме да обезбедиме професионални сите-кружни услуги и соодветни материјали,за да можат клиентите да имаат и квалитет,економичност и ефикасност,и да ја подобрите конкурентноста на вашето претпријатие со најкраткиот производствен процес и време за развој. Ние се стремиме да им обезбедиме на нашите клиенти услуги кои најдобро одговараат на нивните потреби.Ве молиме не двоумете се да не контактирате во секое време.
CNC прецизни компоненти за вртење Материјал:Бесплатно сечење месинг,Разновидна алуминиумска легура,Бесплатно сечење Не'рѓосувачки,SUS304,SUS316,Разни легиран челик. Големина:Сорти,ОЕМ прилагодено Категорија на производство:EDM/СЕРА,ЦПУ вртење,CNC обработка,Навојување,Термичка обработка Стврднување,Мелење,Полирање,Ласерско офортување. Апликација:Медицинска Опрема,Опрема за лекови за рехабилитација Потекло,Место на испорака:Тајван или Кина TBD Пакет:Стандарден пакет Испорака:поморски товар,воздушен товарен транспорт,брз пренос ЕУ RoHS(Ограничување на употребата на одредени опасни материи во електрична и електронска опрема)усогласени производи. Да се биде професионална CNC обработка на прецизно вртење,и фабрика за обработка на мелење базирана на Тајван и Кина за конектори за оптички влакна,Медицинска Опрема,пневматски компоненти,и автомобилски делови и индустрија поврзана со енергија итн на основа на OEM,COOLMOSA беше добро-познат во CNC индустријата ширум светот од 1992 година. Нашата основна компетентност е надвор од традиционалниот производител на свртени делови.Ние комбинираме инженерска компетентност во производството со извонредност и развиваме стабилен процес за да им понудиме на клиентите-ориентација управување со проекти. COOLMOSA’Инженерите се исто така квалификувани со доволно способности за планирање на процесите во сериското производство,производствени технологии,како и ко-дизајн со кој ефикасно и ефективно се среќаваат клиентите’барања.Така, можеме да се справиме со мешање и производство на висока или мала серија.