Прилагодени делови за печат

Како производител, на снабдувачот и извозникот Прилагодени делови за печат, Ние би сакале да ја искористам оваа можност да се воведе, надевајќи се дека нашите производи можеби ќе ги задоволат вашите интереси и да започне деловна соработка со вас во блиска future.For состанок постојано менување на барањата на пазарот, ние инсистираме на иновации и брзо ги следат најновите тренд , и се апсорбира во обезбедување на високо квалитетни производи и услуги за нашите clients.Trusting нашите искуства, Ве уверуваме пријатен бизнис искуство со нас, вашите верни бизнис партнер.
Нашите познавања на персоналот може да ви помогне во наоѓање на вистинската

Прилагодени делови за печат

за вашите потреби и ние имаме репутација за брзо и пријателска услуга што оди погоре и подалеку од нашите клиенти очекувања.
  • Прилагодени делови за печат - 1-3
Прилагодени делови за печат - 1-3 Прилагодени делови за печат - 1-3
Прилагодени делови за печат
модел - 1-3
Прилагодени делови за печат
  1. Материјал:Ладно валана челична плоча(CRS),AL 5052,AL6061 Алуминиумска плоча,Поцинкуван челик(SGCC),Галвански челик(SECC),Нерѓосувачки SUS304
  2. Големина:Сорти,ОЕМ прилагодено
  3. Категорија на производство:Печатење,Свиткување,Формирање,Занитвам,Заварување,Пескарење,Четкање,Елоксирање,Сликарство,Облога во прав,Ласерско офортување,Печатење со свилен екран,Собрание
  4. Апликација:Уред за мрежна комуникација,Производи за потрошувачка електроника,Производи за електронски информации,Сателитска Интернет опрема
  5. Потекло,Место на испорака:Тајван или Кина TBD
  6. Пакет:Стандарден пакет
  7. Испорака:поморски товар,воздушен товарен превоз,брз пренос
  8. ЕУ RoHS(Ограничување на употребата на одредени опасни материи во електрична и електронска опрема)усогласени производи.

Coolmosa има над 30 години искуство во штанцување.Во текот на постојан напредок и стремеж кон совршенство,печатот стана нашата најсилна категорија на услуги.

Ние заедно дизајнираме производи во блиска комуникација со нашите клиенти и го земаме предвид дизајнот-до-трошок.Искуството собрано од различни индустрии и нашата способност за вештини и процесно инженерство докажува здрава основа за развој на најефикасно решение за вашиот специфичен производствен проект.Од големи машински делови,средно-опрема со големина,мали уреди до прецизни компоненти направени од различни материјали,лесно можете да и доверите на Coolmosa услугите за штанцување.

Прототипот обезбедува метод за брза проверка на дизајнерските концепти,дури и за најсложените делови.Coolmosa е ISO 9001:2015 година сертифициран и ние сме реномирани и високи-квалитетен добавувач,ве молиме контактирајте со нас ако можеме да помогнеме на кој било начин.
Enquiry Now
производи Листа
Метална шасија печат Материјал:Ладно валана челична плоча(CRS),AL5052,AL6061 Алуминиумска плоча,Поцинкуван челик(SGCC),Галвански челик(SECC) Големина:Сорти,ОЕМ прилагодено Категорија на производство:Печатење,Свиткување,Формирање,Занитвам,Заварување,Пескарење,Четкање,Елоксирање,Сликарство,Облога во прав,Ласерско офортување,Печатење со свилен екран,Собрание Апликација:Уред за мрежна комуникација,Електронски производи за широка потрошувачка,Производи за електронски информации,Сателитска Интернет опрема Потекло,Место на испорака:Тајван или Кина TBD Пакет:Стандарден пакет Испорака:поморски товар,воздушен товарен транспорт,брз пренос ЕУ RoHS(Ограничување на употребата на одредени опасни материи во електрична и електронска опрема)усогласени производи. Дали барате професионалец,премиер-квалитет,сигурен и соодветен производител на штанцување на метална шасија?Coolmosa е професионален производител,снабдувач,и извозник.Ние се гордееме со нашите техники за печат бидејќи го добивме ISO 9001:Сертификација од 2015 година. Метал печат е производствен процес кој се користи за претворање на рамни метални лимови во одредени форми.Тоа е сложен производствен процес кој може да вклучи голем број техники за формирање метал, на пример, бришење,удирање,виткање,и пирсинг,да споменам само неколку. Со нашите искусни вработени,добавувачи во согласност со нашите строги стандарди,квалификуван стручен и менаџерски персонал за умира,високо-машини за изведба,и опрема,ние се стремиме да им обезбедиме на нашите клиенти услуги кои најдобро одговараат на нивните потреби.Ве молиме не двоумете се да не контактирате во секое време.
Куќишта за мрежни и електронски уреди Материјал:Ладно валана челична плоча(CRS),AL 5052,AL6061 Алуминиумска плоча,Поцинкуван челик(SGCC),Галвански челик(SECC) Големина:Сорти,ОЕМ прилагодено Категорија на производство:Печатење,Свиткување,Формирање,Занитвам,Заварување,Пескарење,Четкање,Елоксирање,Сликарство,Облога во прав,Ласерско офортување,Печатење со свилен екран,Собрание Апликација:Уред за мрежна комуникација,Производи за потрошувачка електроника,Производи за електронски информации,Сателитска Интернет опрема Потекло,Место на испорака:Тајван или Кина TBD Пакет:Стандарден пакет Испорака:поморски товар,воздушен товарен транспорт,брз пренос ЕУ RoHS(Ограничување на употребата на одредени опасни материи во електрична и електронска опрема)усогласени производи. Посветени на производство на различни прецизни делови за печат на метал,Coolmosa постојано се стреми да понуди производи со најдобар квалитет,и правиме се од себе да постигнеме совршенство со исполнување на сите барања на клиентите. Како што се развиваат глобалните пазари,постои зголемена потреба за брзо произведени големи количини сложени делови.Метал печат е брзо и трошок-ефикасно решение за оваа голема-количина производствена потреба. Производителите на кои им требаат метални делови со печат за проект главно бараат некои важни размислувања:висок квалитет,висока издржливост,ниска цена,и брзо време на пресврт. Ние сме многу сигурни во нашите техники за печат,и нудиме разновидна палета на производи, како и приспособени услуги за најдобро да ги исполниме очекувањата на клиентите. Доколку сакате, со задоволство ќе ви дадеме неколку предлози,Ве молиме слободно контактирајте не во секое време.
Делови за прецизно штанцување Материјал:Ладно валана челична плоча(CRS),AL 5052,AL6061 Алуминиумска плоча,Поцинкуван челик(SGCC),Галвански челик(SECC),Нерѓосувачки SUS304,SUS301,Месинг,Фосфор бронза,Бакар-Никел-Цинк легура Големина:Сорти,ОЕМ прилагодено Категорија на производство:Печатење,Свиткување,Формирање,Занитвам,Заварување,Брусење со мелење,Различни позлата,Пасивирање,Сликарство,Облога во прав,Ласерско офортување,Печатење со свилен екран,Брусење со мелење Апликација:Индустриски машини,Производи за потрошувачка електроника,Возило,Спортска опрема Потекло,Место на испорака:Тајван или Кина TBD Пакет:Стандарден пакет Испорака:поморски товар,воздушен товарен транспорт,брз пренос ЕУ RoHS(Ограничување на употребата на одредени опасни материи во електрична и електронска опрема)усогласени производи. Coolmosa е специјализирана за обработка и развој на сите видови високи-квалитетни прецизни метални делови за печат.Без разлика на мали или големи делови и предмети,локални пазари или глобални клиенти,Имаме многу случаи и сервисна програма за ефикасно да му служиме на нашиот клиент’посебни потреби за широк спектар на апликации. Со нашите високо искусни и квалификувани техничари,добро потпомогнати од нашиот менаџерски тим-упатен во машинско знаење,непречените производствени процеси се загарантирани со минимална грешка. Нашиот професионализам се преведува и во квалитетот и издржливоста на нашите готови производи. Кулмоза’Производите за штанцување сигурно стојат на затворен преглед.Дозволете ни да знаеме што ви треба,можеме заедно да го дознаеме најдоброто решение и да ви обезбедиме најдобро искуство во услугата.Контактирајте со Coolmosa во секое време
Индустриска компонента Материјал:Ладно валана челична плоча(CRS),Нерѓосувачки SUS304,SUS316,AL 5052,AL6061 Алуминиумска плоча,Поцинкуван челик(SGCC),Галвански челик(SECC), Големина:Сорти,ОЕМ прилагодено Категорија на производство:Печатење,Свиткување,Формирање,Занитвам,Заварување,Позлата,Пасивирање,Сликарство,Облога во прав,Ласерско офортување,Печатење со свилен екран,Дупчење,Вртење со завртка Апликација:Индустриски машини Потекло,Место на испорака:Тајван или Кина TBD Пакет:Стандарден пакет Испорака:поморски товар,воздушен товарен транспорт,брз пренос ЕУ RoHS(Ограничување на употребата на одредени опасни материи во електрична и електронска опрема)усогласени производи. Кулмоза’Производите за печат веќе имаат воспоставено поволна репутација на теренот.Метал печат е производствен процес на конзерва според облиците и карактеристиките што треба да ги печатите. Неговата предност е високата стапка на производство,конзистентна и ниска цена.Тоа’е ставен во примена во многу индустрии за да се наведе пример,автомобилски,тешката индустрија,електронската индустрија,електронски компоненти,хардверски фитинзи и така натаму. Ние сме во состојба да ги произведуваме сите производи за штанцување без разлика на функциите и материјалите.Малата и средната големина на прецизните делови за печат се всушност најдобриот пример за Coolmosa’s добро печат технологија. Притоа демонстрирајќи извонредна технологија и квалитет,ние се сметаме за доверлив партнер на многу клиенти поради нашиот квалитет,одговорен однос,и навремена достава.Единицата за печат на Coolmosa беше сертифицирана со ISO 9001:2015,можете да ни верувате.Ве молиме слободно контактирајте не во секое време.
Прилагодена шасија на Netcom Материјал:Ладно валана челична плоча(CRS),AL 5052,AL6061 Алуминиумска плоча,Поцинкуван челик(SGCC),Галвански челик(SECC) Големина:Сорти,ОЕМ прилагодено Категорија на производство:Печатење,Свиткување,Формирање,Занитвам,Заварување,Позлата,Сликарство,Облога во прав,Ласерско офортување,Печатење со свилен екран,Собрание Апликација:Мрежен сервер,Индустриски компјутер(IPC),Уред за мрежна комуникација Потекло,Место на испорака:Тајван или Кина TBD Пакет:Стандарден пакет Испорака:поморски товар,воздушен товарен транспорт,брз пренос ЕУ RoHS(Ограничување на употребата на одредени опасни материи во електрична и електронска опрема)усогласени производи. Ние сме умешни во печат,нашите сеопфатни услуги за печат вклучуваат OEM печат,дизајн на мувла за печат,монтажа на мувла,умре тестирање,прецизно печат,печат на метална компонента,метално печат,печат на ИТ компонента,печат на компонента за мрежна комуникација,и прогресивно печат.Ние, исто така, покриваме тестирање на квалитетот,пакување,и испорака. Coolmosa има речиси 30 години во преработувачката индустрија.Со цел да им дадеме на сите наши клиенти најдобра и сеопфатна услуга,ние се интегрираме во возводно,средниот и низводниот синџир на снабдување,исто така обезбедуваат OEM и ODM услуги,Coolmosa, исто така, продолжува да развива нова технологија. Coolmosa го помина ISO 9001:Сертификација од 2015 година.Ние сме сигурно угледни и високи-квалитетен партнер.Посветени сме да го водиме нашиот бизнис и да им служиме на нашите клиенти со одлични резултати низ целиот свет.Ние сме убедени дека можеме да ги задоволиме сите ваши барања,ве молиме контактирајте не за дополнителни информации.
Заштитна обвивка за EMI Материјал:Фосфор бронза,Никел сребро,ЕКОТРИО,Нерѓосувачки челик SUS304,SUS301 Големина:Сорти,ОЕМ прилагодено Категорија на производство:Печатење Апликација:Уред за мрежна комуникација,Производи за потрошувачка електроника,Производи за електронски информации,Сателитска Интернет опрема Потекло,Место на испорака:Тајван или Кина TBD Пакет:Стандарден пакет Испорака:поморски товар,воздушен товарен транспорт,брз пренос ЕУ RoHS(Ограничување на употребата на одредени опасни материи во електрична и електронска опрема)усогласени производи. Произведовме повеќе од 200 видови на EMI заштитни куќишта во различни големини.Заштитниот капак EMI се користи за заштита на електромагнетните пречки и радиофреквентните пречки од пречки на EMI.Широко се користи во ПХБ и разни електронски,телекомуникациска опрема и електронски компоненти. Ние го произведовме сопствениот заштитен капак според барањето на клиентите.Навлаките на EMI Shield може да се печатат во една фаза или повеќе-фаза(прогресивно печат)според квантитативните потреби на клиентите.Заштитниот капак на EMI може да се направи со различни суровини и неколку површински третмани. Coolmosa е водечки производител на EMI заштитни куќишта,ние сме ISO 9001:2015 година сертифициран дека можете целосно да верувате.Со соработка со нашите клиенти,можеме да обезбедиме највисока класа на меѓународна услуга.Ве молиме слободно контактирајте со нас
Прилагодено печат на метален хардвер Материјал:Ладно валана челична плоча(CRS),AL 5052,AL6061 Алуминиумска плоча,Поцинкуван челик(SGCC),Галвански челик(SECC),Нерѓосувачки SUS304,SUS301,Пролет челик,Месинг,Фосфор бронза Големина:Сорти,ОЕМ прилагодено Категорија на производство:Печатење,Свиткување,Формирање,Занитвам,Заварување,Пескарење,Четкање,Елоксирање,Пластична инјекција Апликација:Индустриски машини,Производи за потрошувачка електроника,Возило,Спортска опрема Потекло,Место на испорака:Тајван или Кина TBD Пакет:Стандарден пакет Испорака:поморски товар,воздушен товарен транспорт,брз пренос ЕУ RoHS(Ограничување на употребата на одредени опасни материи во електрична и електронска опрема)усогласени производи. Произведовме широк спектар на хардверски компоненти според цртежите на дизајнот на клиентите,широко користен во компјутерите,ИТ индустријата,телекомуникациска опрема и електронски компоненти,електронски производи,Апарати за Домаќинство,спортска опрема и авто. Ги произведовме деловите според барањето на клиентите.Тие можат да бидат печатени во една фаза или повеќе-фаза(прогресивно печат)според квантитативните потреби на клиентите.Можеме да произведеме една компонента до милион компоненти за да излеземе во пресрет на клиентите’пре-барања за производство и производство. Coolmosa има професионални техничари и монтажни матрици и повеќе од 30 години искуство во дизајнирање и производство на матрици.Со помош на најдобриот CAD софтвер,ние се грижиме дека нашите матрици се со најдобар квалитет.Ве молиме слободно контактирајте со нас.
Прилагодено MINI PC шасија Материјал:Ладно валана челична плоча(CRS),AL 5052,AL6061 Алуминиумска плоча,Поцинкуван челик(SGCC),Галвански челик(SECC),Нерѓосувачки SUS304,SUS301,Месинг Големина:Сорти,ОЕМ прилагодено Категорија на производство:Печатење,Екструзија,Сечење,Мелење,Свиткување,Формирање,Занитвам,Заварување,Пескарење,Четкање,Елоксирање,Сликарство,Облога во прав,Ласерско офортување,Печатење со свилен екран,Собрание Апликација:Опрема за контрола на автоматизација,Механичка опрема,Уред за мрежна комуникација,Производи за електронски информации Потекло,Место на испорака:Тајван или Кина TBD Пакет:Стандарден пакет Испорака:поморски товар,воздушен товарен транспорт,брз пренос ЕУ RoHS(Ограничување на употребата на одредени опасни материи во електрична и електронска опрема)усогласени производи. Па-упатен во дизајн и развој,Coolmosa е способен да дизајнира високо-квалитетни метални компоненти за печат и разновидни производи врз основа на цртежот и дадените примероци. Нашиот тим е вешт во производот Р&Г и дизајн,како и нудење техничка поддршка на клиентите. Ние осмислуваме задоволителни производствени решенија засновани на специфични потреби на клиентите по сеопфатно разгледување на квалитетот,трошок,и време на испорака.Затоа што ние го поседуваме целиот процес на изработка,можеме да обезбедиме ниво на квалитет и конзистентност многу подобро од другите производители. Ако имате CAD цртеж или концепт што треба да се направи прототип,можеме да ве одведеме од почеток и до масовно производство.Доколку сте заинтересирани за нашите производи и услуги,Ве молиме слободно контактирајте не.
Прилагодено изработка на лим Материјал:Ладно валана челична плоча(CRS),Нерѓосувачки SUS304,SUS316,AL 5052,AL6061 Алуминиумска плоча,Поцинкуван челик(SGCC),Галвански челик(SECC), Големина:Сорти,ОЕМ прилагодено Категорија на производство:Ласерско сечење,Удирање,Свиткување,Формирање,Занитвам,Заварување,Позлата,Сликарство,Облога во прав,Ласерско офортување,Печатење со свилен екран,Собрание Апликација:Уред за мрежна комуникација,Електронска опрема,Фотоелектрична опрема,Производи за електронски информации,Сателитска Интернет опрема Потекло,Место на испорака:Тајван или Кина TBD Пакет:Стандарден пакет Испорака:поморски товар,воздушен товарен транспорт,брз пренос ЕУ RoHS(Ограничување на употребата на одредени опасни материи во електрична и електронска опрема)усогласени производи. Coolmosa е ISO9001:Сертифициран глобален производител од 2015 година со 30-годишно искуство во изработка и изработка на лим.Ние сме во состојба да го обезбедиме нашето 30-годишно искуство во производството на метали за да ги советуваме клиентите за највисоките трошоци-ефективни методи на обработка. Според количината на побарувачката на клиентите,можеме да преземеме производство и обработка на лим на различни прилагодени метални делови во мала количина и разновидност без да правиме алат. Ако побарувачката е мала,може да се произведува без да се изгради алат,како на пример користење на штанцување од купола,ласерска обработка,и формирање NC наведнувач.Ова може да им помогне на клиентите да намалат многу трошоци за развој,за да се постигне целта за заемна корист и да се победи-победи.